Szalona Kanapa


Pomysł ten zrodził się dość spontanicznie w oczekiwaniu na Dni Aktywności Studenckiej w 2015r. na których prezentowaliśmy również makietę projektu P.I.W.O, gdzie można było zagrać w Snake’a czy Tetris’a.
Konstrukcja pojazdu zajęła nam 3 dni i noce. Zaczęliśmy od docięcia i przyspawania metalowego podwozia. Kolejnym krokiem było zamontowanie kół napędowych (przednich), skrętnych oraz łańcuchów. Silniki z których korzystamy pochodzą ze skuterów elektrycznych, a ich łączna moc wynosi prawie 3KM.

Do ich zasilenia używamy akumulatorów samochodowych, które trzymamy w bagażniku. Takie rozwiązanie pozwala nam na przejechanie prawie 4 km. Sterowanie kanapy zostało zaprogramowane na procesorze serii STM32. Kanapę kontrolujemy za pomocą pada od PlayStation 2. Nasi programiści dali nam możliwość poczucia wiatru we włosach, gdyż w trybie Turbo kanapa potrafi osiągnąć prędkość 15 km/h. Kanapa posiada oryginalną obudowę na elektronikę, a także awangardową, czerwoną piankę, która opiewa metalową konstrukcję pełniąc funkcję zderzaka.
Projekt ten spotkał się z ogólną aprobatą wśród społeczności studenckiej i nie tylko. Przejechaliśmy na niej pochód juwenaliowy w 2015 roku i wierzymy, że będzie jeszcze z nami na niejednym evencie.